Kurs rysunku

KURS RYSUNKU
Na naszych zajęciach przygotowujemy kandydatów na uczelnie:
– Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Wrocławskiej, Lubelskiej i innych
– Akademia Sztuk Pięknych (ASP) : grafika, wzornictwo
– Architektura Krajobrazu
-PJWSTK (Polsko-japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie)
Poza kandydatami na uczelnie, zapraszamy również  hobbystów oraz osoby którym na co dzień potrzebna jest umiejętność rysownia i szkicowania, studentów wyżej wymienionych kierunków w celu poniesienia i rozwijania swoich umiejętności.


Poziomy zaawansowania
Zapisy na zajęcia odbywają się w dwóch poziomach zaawansowania
– podstawowy – dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z rysunkiem i uczą się od podstaw
– zaawansowany – dla tych, którzy uczyli się już rysunku przynajmniej rok na naszym lub innym kursie
Ostateczna weryfikacja do, do której grupy przydzielony zostanie kandydat odbywa się na pierwszych zajęciach po obejrzeniu prac.


Terminy zajęć 
Kurs rysunku odbywa się w środy i piątki:
– w godzinach 15.00-19.00
W soboty:
-w godzinach 10.00- 14.00
W przyszłości planujemy otwarcie dodatkowych grup również w inne dni.


Techniki jakich uczymy
W galerii poniżej prezentujemy techniki jakie wykorzystujemy na naszych zajęciach


Ołówek (ołówek i kredki) – podstawowa technika na naszym kursie oraz obowiązująca na egzaminie na Wydziały Architektury. Na zajęciach uczymy jak za pomocą ołówka/kredek wydobywać światło, cień i kontrast, nadawać faktury materiałowe oraz pokazywać budowę wewnętrzną. Technika bardzo uniwersalna pozwalające tworzyć rysunki od hiperrealistycznych po interpretacyjne szkice.


Cienkopis/flamaster – intensywna czerń tuszu świetnie nadaje się do rysowania prac bogatych w detal oraz intensywnego tła, w przeciwieństwie do ołówka nie daje możliwości wymazania źle postawionej linii, dlatego swobodne operowanie flamastrem lub cienkopisem wymaga wprawy, ale już po kilku zajęciach pozawala wyrobić pewną i ładną kreskę.


Kredki na czarnym papierze – nowa technika umożliwiająca szybkie tworzenie oryginalnych ujęć nocnych czy np. wizualizacji samochodowych.


Flamastry – umożliwiają tworzenie zarówno prac realistycznych, jak i szybkich graficznych szkiców . Bardzo nowoczesna i efektowna technika, obecnie chętnie sięgają po nią  designerzy i projektanci samochodów. Dzięki swojej intensywności flamastry pozwalają na znaczne przyspieszenie pracy jednak z tego samego powodu wymagają od rysownika pewnej ręki i wprawy. 


Akwarela/kawa – jedna z trudniejszych technik malarskich, wymaga szybkości i wyczucia, za to efekt końcowy jest nieporównywalny z innymi technikami. Akwarela czy kawa pozwala na oddanie klimatu i atmosfery.